Европа

Пожар во дом за стари лица во Шпанија, една жена загина, 18 повредени

Една 89-годишна жена загина, а 18 лица се повредени во пожар што избувна во дом за стари лица во Шпанија, соопштија денеска службите за итни случаи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close