ЕвропаЕвропа.Портал

Пожар во болница во Париз, едно лице загина, осуммина повредени

Најмалку едно лице загина, а осум се повредени откако во текот на ноќта изби пожар во болнички комплекс во предградие на Париз.

Back to top button
Close
Close