0_Web_АктуелноДописници МКДОпштествоОпштински вести

Пожар во близина на туристичкиот комплекс Аурора во Берово

Локализиран е пожарот кој денес околу 14:30 часот избувна во близина на туристичкиот комплекс Аурора на Беровско Езеро. Според информации на Сашко Руменовски, командирот на Територијалната противпожарна единица од Берово, во пожарот опожарена е површина од околу 5 декари.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close