Svet.SlajderСветСвет.Портал

Пожар на брод на иранската морнарица, екипажот евакуиран

Пожар избувна на брод на иранската морнарица во близина на пристаништето Јаск во Оманскиот Залив, но целиот екипаж успеа безбедно да се симне, објави  новинската агенција Фарс, пренесувајќи соопштение на морнарицата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close