0_Web_АктуелноДописници МКДОпштински вести

Пожар кај Тиквешко Езеро, гори нискостеблеста шума

Пожар избувна деенска кај Тиквешко Езеро.

Кавадарци, 25 јуни 2020 (МИА) – Пожар избувна деенска кај Тиквешко Езеро.

Александар Чадамов, командир на Територијална противпожарна единица Кавадарцигор за МИА истакна дека гори нискостеблеста шума смрека.

Во моментов две екипи, пет пожарникари со две возила заминуваат на терен.свд/фф/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close