0_Web_АктуелноСветСвет.Портал

Пожар беснее во Јакутск, се шири отровен чад

Топлотниот бран во една од најстудените области во светот предизвика шумски пожари и му се закани на сибирскиот град Јакутск со „воздушна апокалипса“.

Back to top button
Close
Close