ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Повторно воспоставени летовите меѓу Германија и Русија

-Руските власти и дадоа одобрение на германската авиокомапнија „ Луфтханза“ во јуни да ги оддржува патничките линии кон Русија. Тоа значи дека летовите на „Луфтханза“ кон Москва и Санкт Петербург ќе бидат изведувани според планираното, изјави портпаролката на групацијата, пренесоа француските медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close