БалканДописници СветСвет.Слајдер

Повторно троцифрена бројка на новозаболени од Ковид-19 во Косово

Во Косово последните денови е забележан виден пораст на бројот на новозаболени од Ковид-19, а денеска првпат по подолго време е забележана троцифрена бројка на лица кои резултирале како носители на коронавирусот, јави дописникот на МИА од Приштина

Back to top button
Close
Close