Svet.SlajderСвет

Повторно ракетен напад во близина на аеродромот во Багдад

Три ракети синоќа беа истрелани во близина на главниот аеродром во Багдад, област каде се лоцирани американските сили, соопшти денеска ирачката армија

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close