Svet.SlajderСветСвет.Портал

Повторно насилство на протестите во Мјанмар, се бара итна реакција од Советот за безбедност на ОН

Безбедносните сили на Мјанмар денеска повторно употребија сила за да ги растурат демонстрациите што повеќе од еден месец се организираат против воениот удар во земјата, само еден ден откако специјалниот претставник на ОН го повика Советот за безбедност да преземе итни мерки за сузбивање на насилството во земјата, откако неделава беа убиени над 50 демонстранти, јавија американските медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close