БалканДописници Свет

Повторно над 3.000 случаи на Ковид-19 во Грција

Втор ден по ред, во Грција се регистрирани над 3.000 нови случаи на Ковид-19, поконкретно 3.227 во изминатото деноноќие, а починаа 59 лица, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close