БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Повторно четирицифрен број новозаразени во Грција, уште три градови во мини карантин

Во Грција веќе трет ден по ред се регистрирани над 1.000 нови случаи на коронавирусот, а во изминатите 24 часа бројката е помала од вчера, односно 1.211 новозаразени, а починаа уште 12 лица, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close