БизнисБизнис.ПорталДописници МКДСторија

Повратник од делчевско Драмче со изградба на сопствена винарница ќе го заживува селскиот туризам

На 10 километри десно од регионалниот пат Делчево - Македонска Каменица, како дел од делчевското село Драмче, се наоѓа маалото што мештаните го нарекуваат Филиска Маала. Во ова место има десетина куќи, а во една од нив живее Кире Јанковски, повратник што по неколкугодишната работа во винарница во Италија решил токму во Драмче да изгради мала приватна сопствена винарница.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close