0_Македонија.ПорталОпштество

Повик за аплицирање на млади новинари за „Стипендија Јиржи Динсбир 2022 година“

Во тек е аплицирањето за новинари за „Стипендија Јиржи Динсбир 2022 година“ (Jiri Dienstbier Journalism Fellowship 2022) на RFE/RL Radio Free Europe / Radio Liberty. Крајниот рок за аплицирање е 14 јуни, а термините за стипенцијата се од 4 јануари 2022 до 30 јули 2022.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close