0_Македонија.ПорталХроникаХроника.Портал

Поведена постапка заради трговија со дрога​

Поради „Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурзори“, Основното јавно обвинителство - Битола, донесе наредба за спроведување истрага против лице од Битола со моментално престојувалиште во Ресен за кривично дело.

Back to top button
Close
Close