ОпштествоХроникаХроника.Портал

Поведена постапка за предизвикување тешка сообраќајна незгода и неукажување помош

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 29-годишен скопјанец за тешки дела против безбедноста на луѓето и имотот во сообраќајот, како и за неукажување помош на лице повредено во сообраќајна незгода и од судот побара да му одреди мерка притвор.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close