0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Поведена постапка против српски државјанин, учесник во тешка сообраќајка кај Ростуше

Основното јавно обвинителство Гостивар поведе постапка против едно лице, државјанин на Република Србија поради сомненија дека сторил кривично дело „тешки дела против безбедноста на луѓето и имотот во сообраќајот“.

Back to top button
Close
Close