ОпштествоХроникаХроника.Портал

Поведена постапка против две лица за насилство во угостителски објект во Скопје​

Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување на истражна постапка против двајца жители на Скопје, на возраст од 19 и 28 години, за кои постои основано сомнение дека го сториле кривичното дело „насилство“ од член 386 став 6 во врска со став 3 во врска со став 1 од Кривичниот законик.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close