ОпштествоХроникаХроника.Портал

Поведена постапка против 26-годишник за злоупотреба на личните податоци во Гостивар

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе предлог за издавање казнен налог против едно лице за кривично дело – Злоупотреба на лични податоци од член 149 став 1 од Кривичниот законик.

Back to top button
Close
Close