Хроника

Поведена истрага за пронајдена импровизирана лабораторија за марихуана и масло од канабис

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство во Гевгелија поведе истражна постапка за две лица за кои постои основано сомнение дека ги сториле кривичните дела Неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори од член 215 став 1 и Овозможување на употреба наркотични дроги од член 216 став 1 од Кривичниот законик.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close