0_Македонија.ПорталОпштество

Повеќето реки над февруарскиот просек

Нивоата на повеќето реки во земјава се над просекот за февруари, но дел се со пониски водостои, покажуваат денешните хидролошки мерења.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close