Дописници СветМИА ИстражуваТема

Повеќе од половина случаи на Ковид-19 во Грција во изминатите десет дена се во поширокиот регион на Атина

Доколку се направи анализа на официјалните податоци од изминатите десет дена, од вкупно 3.429 регистрирани случаи, повеќе од половина, односно 1.964 новозаболени се токму во областа Атика, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close