0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Повеќе од деценија сме во чекалницата на ЕУ, но процесите дефинитивно созреваат, вели Филипче

Министерот за здравство и потпретседател на СДСМ Венко Филипче во вечерашното гостување на телевизија Канал 5, осврнувајќи се на најавената средба во Париз на премиерот Зоран Заев со францускиот претседател Емануел Макрон, рече дека тоа е доказ оти проевропските политики на земјава се признати од Европската Унија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close