Европа

Повеќе од 9.500 мигранти го преминале или се обиделе илегално да го преминат Ла Манш во 2020 година

Повеќе од 9.500 мигранти го преминале или се обиделе илегално да го преминат Ла Манш во 2020 година за да стигнат до Велика Британија. Ова е четири пати повеќе отколку во 2019 година, објавија денеска француските власти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close