Svet.SlajderСвет

Повеќе од 800 мигранти во Либија одведени во злогласен притворен центар

Либиската крајбрежна стража во Средоземното Море пресретнала стотици мигранти на пат кон Европа, кои ги ставија во притвор, соошти Меѓународната организација за миграција (ИОМ).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close