Svet.SlajderСветСвет.Портал

Повеќе од 60 милиони Американци гласаа на изборите

Повеќе од 60 милиони Американци веќе гласаа на претседателските избори во САД, а таквата рекордна стапка на гласање може да доведе до најголем одѕив на гласачите во последните сто години, покажуваат податоците на Американскиот изборен проект.

Back to top button
Close
Close