ЕвропаЕвропа.Портал

Повеќе од 560 починати од Ковид-19 во Велика Британија во последното деноноќие

Вкупно 563 лица починале во Велика Британија од новиот коронавирус во последните 24 часа, со што вкупниот број на смртни случаи во земјата сега изнесува 2.352.

Лондон, 1 април 2020 (МИА) – Вкупно 563 лица починале во Велика Британија од новиот коронавирус во последните 24 часа, со што вкупниот број на смртни случаи во земјата сега изнесува 2.352.

Во земјата има вкупно 29.474 заразени луѓе. јт/

Таг
Back to top button
Close
Close