Европа

Повеќе од 20 руски воени брода спроведоа воени вежби во Црното Море

Повеќе од 20 руски воени бродови учествуваа во воени вежби во Црното Море, соопшти руската Црноморска флота.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close