Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Повеќе од 150.000 отпечатоци од прсти, ДНК и досиеја за апсења се избришани од базата на податоци на британската полиција

Грешката, што се случила за време на стандардното „чистење“, може да доведе до ослободување на криминалци, бидејќи биометриските докази веќе не се достапни за националниот полициски компјутер.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close