0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Повеќе од 13 милиони Австралијци во карантин поради Делта сојот

Повеќе од 13 милиони Австралијци, околу половина од населението, се наоѓаат во блокада по најновите ограничувачки мерки воведени поради Делта сојот на коронавирус.

Back to top button
Close
Close