Дописници СветСветСвет.Портал

Повеќе од 120 европски компании ќе бидат на удар на американските санкции за „Северен поток-2“ 

Управувачката компанија за изградба на рускиот гасовод кој треба да се протега од Русија до Германија под Балтичкото Море, „Норд стрим 2 АГ“, изброја 120 компании кои ќе бидат на удар на санкциите на САД.

Back to top button
Close
Close