0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Повеќе од 110 милиони заразени со коронавирусот во светот

Најмногу заразени има во САД – повеќе од 18 милиони луѓе, потоа следува Индија со скоро 11 милиони заразени, па Бразил со 9,9 милиони …

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close