СветСвет.Портал

Повеќе од 10 загинати и над 300 повредени во налет на две торнада во Кина

Најмалку 10 лица загинаа, а 300 се повредени кога две торнада ги погодија централна и источна Кина, јавија денеска кинеските државни медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close