ЕвропаЕвропа.Портал

Повеќе од 10 милиони Британци примиле прва доза од вакцина против Ковид-19

Повеќе од десет милиони луѓе ја примија првата доза од вакцината против коронавирусот во Велика Британија, објави денеска британскиот министер за здравство, Мет Хенкок.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close