ЕвропаЕвропа.Портал

Повеќе од 10.000 приведени на протестите во Русија за поддршка на Навални

Повеќе од 10.000 лица се приведени за време на протестите во Русија за поддршка на опозицискиот лидер Алексеј Навални, објави групата за набљудување на политичкиот прогон ОВД-Инфо.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close