Дописници МКДОпштински вести

Повеќе градежни активности во Општина Велес

Во тек се градежните работи за доводниот цевковод  за велешките села Раштани  и Бузалково, кои ќе се поврзат со градскиот водовод, а во завршна фаза е водоснабдувањето на населеното место Отовица, односно негово поврзување со градскиот водовод на Велес.Градоначалникот на Велес Аце Коцевски информира и за други градежни активности во градот и општината.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close