0_Web_АктуелноОпштински вестиСкопје

Повеќе делови на Скопје утре и во вторник без струја

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа утре и во вторник без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од општините  Сопиште, Кисела Вода,Зелениково и Карпош, соопштуваат од РЦУК - Скопје.

Скопје, 24 јануари 2020 (МИА) – Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа утре и во вторник без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од општините Сопиште, Кисела Вода, Зелениково и Карпош, соопштуваат од РЦУК – Скопје.

Утре од 08:30 до 15:00 часот без струја ќе бидат дел од корисниците од село Добридол, Општина Сопиште.

Во вторник во периодот од 09:00 до 11:30 часот без напојување со електрична енергија ќе останат дел од корисниците од ул. „Саса“ во населба Пинтија, Општина Кисела Вода.

Од 09:00 до 15:00 часот без струја ќе бидат и дел од корисниците од село Зелениково, Општина Зелениково, а од 12:00 до 15:00 часот дел од корисниците од ул. „Јуриј Гагарин“, Општина Карпош.фф/скс/

Back to top button
Close
Close