0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштински вести

Повеќе барања за прегледи во ковид-центарот, се подобрува состојбата на хоспитализираните

По новогодишните празници се зголемуваат барањата на граѓаните за прегледи во Ковид-центарот во тетовската клиничка болница, информира координаторот д-р Гзим Нуредини. Повеќе има и луѓе на болничко лекување од минатата недела кога имало само 13 хоспитализирани, но според надлежните, општата здравствена состојба е подобра од порано.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close