0_МИА Истражува.ПорталДописници МКДТема

ПОУ „Маца Овчарова“ ќе се реорганизира, за две години ќе стане ОУ со Ресурсен центар

Посебното основно училиште „Маца Овчарова“ од Велес за две учебни години ќе премине во Основно училиште со Ресурсен центар, чии наставници постепено ќе ги оспособуваат учениците со посебни потреби да тргнат во редовна настава. Дотагаш ќе тече преодниот период во кој наставниот кадар ќе се приспособува да дава нови услуги за ученици со попреченост: асистенција, редовна и лична асистенција, рехабилитација и третман.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close