Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Потврдени околу 2.000 случаи на Ковид-19 меѓу средношколците во Грција

На десет дена од отворањето на повисоките класови од средните училишта во Грција, потврдени се околу 2.000 позитивни случаи од над еден милион направени селф тестови, објавија грчките медиуми, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close