0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталЕкономијаПолитика

Потврдена одлуката за Иловица, ќе се побара проверка на капиталот на концесионерот

Премиерот Зоран Заев денеска од собраниска говорница, одговарајќи на пратеничко прашање рече дека ќе побара од надлежните институции да се провери потеклото на капиталот на компанијата која ја имаше концесијата за рудникот Иловица.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close