БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Потврдена британската варијанта на коронавирусот во Косово

- Изминатите денови Институтот за јавно здравство на Косово испрати 30 примероци во Берлин во Германија, со цел да се испита дали новата варијанта на коронавирусот е присутна во Косово, откако истата се откри во над 70 земји во светот. Резултатите на овие анализи покажаа дека три примероци резултираа позитивни на британската варијанта Б117, изјави Земај.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close