ЕвропаЕвропа.Портал

Потврден шестиот случај на новиот коронавирус во Франција

Во Франција е потврден шестиот случај на новиот коронавирус, соопшти вечерва претставник на здравствените власти.

Париз, 30 јануари 2020 (МИА) – Во Франција е потврден шестиот случај на новиот коронавирус, соопшти вечерва претставник на здравствените власти.

Франција минатиот петок потврди три случаи на инфекција со коронавирусот, четвртиот во вторникот и петтиот вчера. јт/

Таг
Back to top button
Close
Close