Svet.SlajderДописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Потребни се 450 години за разградување на пластичните заштитни маски

Министерството за јавно здравје на Белгија денеска соопшти дека се потребни 450 години за да се разградат пластичните заштитни маски за превенција на заразата од Ковид-19, јави дописничката на МИА од Брисел

Back to top button
Close
Close