0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Потпретседателката Камала Харис денеска поднесува оставка во Сенатот 

Избраниот потпретседател на САД, Камала Харис, денеска поднесува оставка од своето пратеничко место во Сенатот, два дена пред нејзината и на избраниот претседател, Џо Бајден,  инаугурација за изршување на двете врвни политички функции. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close