0_Web_АктуелноБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Потпишување договор за изградба на првите два километри на автопатот Скопје – Блаце

Во Владата на Република Северна Македонија денеска ќе се потпише Договорот за изградба на првите два километри на автопатот Скопје – Блаце.

Скопје, 16 јануари 2020 (МИА) – Во Владата на Република Северна Македонија денеска ќе се потпише Договорот за изградба на првите два километри на автопатот Скопје – Блаце.

Договорот ќе го потпишат директорот на ЈП за државни патишта Зоран Китанов и генералниот директор на АД „Гранит“ Зоран Милковски.

На настанот, како што соопштуваат од владината прес-служба, ќе присуствуваат и вицепремиерот за европски прашања, воедно и во улога на координатор на Владата за проектот Скопје – Блаце Бујар Османи и министерот за транспорт и врски Горан Сугарески.фф/бк/

Таг
Back to top button
Close
Close