Дописници МКДОпштински вести

Потпишани договорите за десет стипендии за млади спортисти

Десет млади спортисти од Гостивар од денеска па до крајот на годината ќе добиваат стипендии од општина Гостивар како поттик да продолжат да се занимаваат со спорт.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close