0_Web_АктуелноBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталВидео изјаваЕкономија

Договори со 48 компании за финансиска поддршка на инвестициите

Нови 38 договори и 10 анекси на договори со вкупен инвестициски циклус од 53,4 милиони евра од кои 29,4 милиони евра се планирани инвестиции по новите 38 договори во текот на минатаа недела се потпишани со компании согласно Законот за финансискка поддршка на инвестициите со кои се уредуваат видовите, висината, условите, начинот  и постапката за доделување на  финансиската поддршка на инвестициите на деловните субјекти кои ќе инвестираат во земјава, најави денеска вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close