0_Македонија.ПорталВидео изјаваПолитика

Потпишана Рамката за соработка за одржлив развој на ОН за периодот 2021-2025

Новата Рамка за соработка за одржлив развој на ОН (УНСДЦФ) за периодот 2021-2025 денеска во холот на МНР ја потпишаа министерот за надворешни работи Бујар Османи и резидентниот координатор на Обединетите Нации во земјава Росана Дуџиак.

Back to top button
Close
Close