Kultura.SlajderКултураКултура.Портал

Потпишана Програма за соработка во областа на културата меѓу Северна Македонија и Унгарија

Министерката за култура Ирена Стефоска и унгарскиот министер за надворешни работи и трговија Петер Сијарто, кој е во работна посета на земјава, денеска потпишаа Програма за соработка во областа на културата меѓу Министерството за култура на Република Северна Македонија и Министерството за човечки ресурси на Унгарија за периодот 2021 – 2023 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close